Pomoc zadłużonym

Prawo upadłościowe

 

Upadłość konsumencka stanowi szansę na pozbycie się długów, na rozpoczęcie życia na nowo, bez zadłużenia. Niestety nie każdy może z upadłości konsumenckiej skorzystać (np. nie występuje jeszcze stan niewypłacalności). Nie dla każdego będzie to rozwiązanie opłacalne – np. dla tych których długi są mniejsze od posiadanego majątki, dla tych którzy nie chcą stracić domu lub mieszkania.

 

 


Czy jeżeli nie spełniasz przesłanek do ogłoszenia upadłości konsumenckiej

masz kilka innych możliwości:

  • sprzedaż majątku i zaspokojenie wierzycieli
  • negocjacje z wierzycielami i restrukturyzacja długu
  • znalezienie dodatkowego źródła dochodu, które pozwoli na spłatę zadłużenia
  • skorzystanie z pomocy finansowej rodziny lub przyjaciół
  • zaciągnięcie nowej pożyczki lub kredytu na spłatę długu

Jest jeszcze inna możliwość. Możesz pozostać bierny, nie robić nic. To rozwiązanie dla osób o mocnych nerwach. Sprawdzi się u osób, które nie mają żadnego majątku i stałych źródeł dochodu. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci, których nie stresują liczne wezwania do zapłaty, monity, telefony od wierzycieli. Będziesz musiał znosić sprawy w sądzie a później kontakty z komornikiem. Pamiętaj, że Twój dług będzie się stale powiększał – o odsetki, koszty sądowe i komornicze.


 

Chowanie głowy w piasek nie ma sensu. Trzeba stawić czoła problemom – najlepiej z pomocą osób, które się na tym znają. Możesz liczyć na naszą pomoc!

SPRAWA W SĄDZIE

możemy reprezentować Cię w sądzie, zarówno w sprawach, które Ty założyłeś, jak i w sprawach, w których zostałeś pozwany (np. o zapłatę)

SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY

pomożemy Ci w sporządzeniu sprzeciwu. Pomożemy znaleźć zarzuty, dzięki którym unikniesz spłaty długu lub znacząco zmniejszysz jego wysokość. Możesz liczyć także na pomoc w rozłożeniu długu na raty.

NEGOCJACJE Z WIERZYCIELAMI

poprowadzimy za Ciebie trudne rozmowy z wierzycielami, którzy domagają się spłaty długu. Będziemy negocjować w Twoim imieniu zmniejszenie długu, umorzenie jego część i odsetek.

REPREZENTACJA W POSTĘPOWANIU KOMORNICZYM

nasza pomoc będzie konieczna w przypadku, gdy komornik zajął należącą do Ciebie rzecz – pomimo, iż nie jesteś dłużnikiem lub gdy zajął środki, które z mocy prawa nie podlegają egzekucji

WYKREŚLENIE Z KRD

doprowadzimy do wykreślenia Cię z rejestru dłużników jeżeli zostałeś wpisany do rejestru niesłusznie lub jeżeli nadal w nim widniejszej pomimo, iż spłaciłeś swoje zobowiązanie

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG

DOŚWIADCZENIE

Praktykę w prowadzeniu spraw z zakresu upadłości konsumenckiej nabyliśmy w toku wieloletniej pracy. Do dyspozycji Klientów oddajemy naszą wiedzę oraz doświadczenie.

PRZEJRZYSTY SYSTEM WYNAGRODZENIA

nagrodzenie ustalamy indywidualnie z Klientem, z uwzględnieniem okoliczności danego przypadku. Decydując się na współpracę będziesz wiedział ile dokładnie zapłacisz za nasze usługi. Nie musisz przejmować się dodatkowymi opłatami za udział w sprawie lub za konsultacje w sprawie.

SPRAWNE i TERMINOWE DZIAŁANIE

Sprawność i terminowość są dla nas miarą jakości naszej pracy - świadczą o rzetelności i dotrzymywaniu danego słowa. Zadbamy, abyś jak najszybciej pozbył się swoich długów i zmartwień.

© 2023 All rights reserved Development: www.advit.pl