Pomoc zadłużonym
Upadłość konsumencka stanowi szansę na pozbycie się długów, na rozpoczęcie życia na nowo, bez zadłużenia. Niestety nie każdy może z upadłości konsumenckiej skorzystać (np. nie występuje jeszcze stan niewypłacalności). Nie dla każdego będzie to rozwiązanie opłacalne – np. dla tych których długi są mniejsze od posiadanego majątki, dla tych którzy nie chcą stracić domu lub mieszkania.
Chowanie głowy w piasek nie ma sensu. Trzeba stawić czoła problemom – najlepiej z pomocą osób, które się na tym znają. Możesz liczyć na naszą pomoc!
SPRAWA W SĄDZIE
możemy reprezentować Cię w sądzie, zarówno w sprawach, które Ty założyłeś, jak i w sprawach, w których zostałeś pozwany (np. o zapłatę)
SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY
pomożemy Ci w sporządzeniu sprzeciwu. Pomożemy znaleźć zarzuty, dzięki którym unikniesz spłaty długu lub znacząco zmniejszysz jego wysokość. Możesz liczyć także na pomoc w rozłożeniu długu na raty.
NEGOCJACJE Z WIERZYCIELAMI
poprowadzimy za Ciebie trudne rozmowy z wierzycielami, którzy domagają się spłaty długu. Będziemy negocjować w Twoim imieniu zmniejszenie długu, umorzenie jego część i odsetek.
REPREZENTACJA W POSTĘPOWANIU KOMORNICZYM
nasza pomoc będzie konieczna w przypadku, gdy komornik zajął należącą do Ciebie rzecz – pomimo, iż nie jesteś dłużnikiem lub gdy zajął środki, które z mocy prawa nie podlegają egzekucji
WYKREŚLENIE Z KRD
doprowadzimy do wykreślenia Cię z rejestru dłużników jeżeli zostałeś wpisany do rejestru niesłusznie lub jeżeli nadal w nim widniejszej pomimo, iż spłaciłeś swoje zobowiązanie
DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG
DOŚWIADCZENIE
Praktykę w prowadzeniu spraw z zakresu upadłości konsumenckiej nabyliśmy w toku wieloletniej pracy. Do dyspozycji Klientów oddajemy naszą wiedzę oraz doświadczenie.
PRZEJRZYSTY SYSTEM WYNAGRODZENIA
Wynagrodzenie ustalamy indywidualnie z Klientem, z uwzględnieniem okoliczności danego przypadku. Decydując się na współpracę będziesz wiedział ile dokładnie zapłacisz za nasze usługi. Nie musisz przejmować się dodatkowymi opłatami za udział w sprawie lub za konsultacje w sprawie.
SPRAWNE i TERMINOWE DZIAŁANIE
Sprawność i terminowość są dla nas miarą jakości naszej pracy – świadczą o rzetelności i dotrzymywaniu danego słowa. Zadbamy, abyś jak najszybciej pozbył się swoich długów i zmartwień.

Upadłość konsumencka na czym polega?
Upadłość konsumencka jest procesem sądowym, który ma na celu pomoc dłużnikowi w uwolnieniu się od zadłużenia, którego nie jest w stanie spłacić. Pierwszym krokiem w procesie upadłości konsumenckiej jest utworzenie listy swoich długów i przygotowanie niezbędnych dokumentów, z których wynika zadłużenie: umowy kredytowe, faktury, pisma komornicze. Następnie, należy odpowiednio sporządzić wniosek o ogłoszenie upadłości i złożyć go do sądu. W trakcie postępowania sąd bada czy dłużnik spełnia warunki do ogłoszenia upadłości. W przypadku pozytywnej oceny, sąd wydaje postanowienie o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Przechodzimy wtedy do tak zwanego właściwego postępowania upadłościowego. Powoływany jest syndyk, którego zadaniem jest spieniężenie masy upadłości, środki uzyskane w ten sposób są przeznaczone na spłatę wierzycieli. Zostaje ustalony plan spłaty wierzycieli, po którego wykonaniu sąd wydaje postanowienie o umorzeniu niezaspokojonych w postępowaniu upadłościowym zobowiązań.
rozwiń
Czy mogę ogłosić upadłość konsumencką bez majątku?
Tak, brak majątku nie wyklucza możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Posiadanie majątku nie jest wymagane aby ogłosić upadłość konsumencką, może to jednak wpłynąć na sposób przeprowadzenia postępowania. Jeżeli dłużnik nie ma żadnych aktywów, likwidacja majątku nie będzie możliwa, a syndyk nie dokona podziału środków między wierzycieli. W takim przypadku postępowanie skupi się na ustaleniu planu spłaty wierzycieli lub ewentualnym umorzeniu całości lub części zobowiązań. Zgodnie z art. 10 prawa upadłościowego, upadłość ogłasza się w stosunku do dłużnika, który stał się niewypłacalny. Tak więc kluczowe jest wykazanie, że dłużnik rzeczywiście znajduje się w stanie niewypłacalności i nie jest w stanie uregulować swoich długów.
rozwiń
Jakie są konsekwencje ogłoszenia upadłości konsumenckiej?
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej niesie ze sobą zarówno korzyści, jak i pewne zobowiązania dla dłużnika. Przede wszystkim skutkuje zawieszeniem toczących się postępowań sądowych i egzekucyjnych. Póki trwa postępowanie upadłościowe, nie mogą zostać wszczęte nowe postępowania egzekucyjne. Ponadto, ogłoszenie upadłości konsumenckiej może skutkować ustaleniem planu spłaty wierzycieli i koniecznością jego realizacji, co dla dłużnika oznacza comiesięczne regulowanie wskazanych w planie spłaty płatności. Z drugiej strony, majątek dłużnika podlega likwidacji, co oznacza, że cała masa upadłościowa będzie zarządzana przez syndyka, a upadły utraci możliwość rozporządzania własnym majątkiem. Dodatkowo, upadłość wpływa na zdolność kredytową i może utrudniać zawieranie umów finansowych w przyszłości.
rozwiń
Ile kosztuje upadłość konsumencka?
Koszt upadłości konsumenckiej zależy od kilku czynników. Często można spotkać stwierdzenie, że wynosi on 30 zł, jednak jest to jedynie opłata sądowa za złożenie wniosku. W rzeczywistości upadły może ponieść dodatkowe koszty. Jeśli dłużnik korzysta z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, co jest często zalecane ze względu na skomplikowany charakter postępowania upadłościowego, należy uwzględnić dodatkowe koszty jego wynagrodzenia, którego wysokość zależy od stopnia skomplikowania sprawy. W toku postępowania mogą także pojawić się koszty działań syndyka. W praktyce jednak często tych kosztów nie trzeba ponosić już w momencie ogłaszania upadłości konsumenckiej, bowiem są one tymczasowo pokrywane przez Skarb Państwa i uwzględniane w planie spłaty.
rozwiń
Rejestr upadłości konsumenckich
Dla wierzycieli oraz osób zainteresowanych sprawdzeniem, czy dany dłużnik jest objęty postępowaniem upadłościowym, istnieje możliwość skorzystania z Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ). Po ogłoszeniu upadłości, cale postępowanie jest prowadzone elektronicznie poprzez ten system. Wystarczy wprowadzić określone dane identyfikujące osobę w portalu publicznym rejestru, a następnie skorzystać z opcji „Wyszukiwanie podmiotów” . Po wpisaniu numeru PESEL lub NIP można szybko sprawdzić, czy były składane wnioski o upadłość lub czy toczy się postępowanie upadłościowe.
Jeżeli nie spełniasz przesłanek do ogłoszenia upadłości konsumenckiej
masz kilka innych możliwości:
- sprzedaż majątku i zaspokojenie wierzycieli
- negocjacje z wierzycielami i restrukturyzacja długu
- znalezienie dodatkowego źródła dochodu, które pozwoli na spłatę zadłużenia
- skorzystanie z pomocy finansowej rodziny lub przyjaciół
- zaciągnięcie nowej pożyczki lub kredytu na spłatę długu
rozwiń
Jest jeszcze inna możliwość. Możesz pozostać bierny, nie robić nic. To rozwiązanie dla osób o mocnych nerwach. Sprawdzi się u osób, które nie mają żadnego majątku i stałych źródeł dochodu. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci, których nie stresują liczne wezwania do zapłaty, monity, telefony od wierzycieli. Będziesz musiał znosić sprawy w sądzie a później kontakty z komornikiem. Pamiętaj, że Twój dług będzie się stale powiększał – o odsetki, koszty sądowe i komornicze.